خواص لبنیات

خواص ماست موسیر و فایده های مصرف آن

خواص ماست موسیر و فواید مصرف آن برای سلامتی

در این مقاله با خواص ماست موسیر و فایده های مصرف آن بیشتر آشنا شوید. ماست و موسیر یکی از مفید ترین مواد غذایی است که مصرف آن برای حفظ سلامتی و کمک به تقویت دستگاه ایمنی بدن بسیار موثر است.

آشنایی با خواص دوغ شتر و کاربردهای دارویی و درمانی آن

آشنایی با خواص دوغ شتر

شتر حیوانی است که همواره از گوشت و سایر محصولاتی تولیدی آن به مقدار زیادی استفاده می گردد. این محصولات تولیدی مانند دوغ، گوشت و … به دلیل کمترین میزان باکتری و  میکروب مورد توجه قرار می گیرند. در ادامه برای آشنایی با خواص دوغ شتر همراه ما باشید.

خواص شیر بز و فواید متفاوت آن

فواید شیر بز

شیر بز شیری است که از بز ماده بعد از زایمان دوشیده می شود. تولید این شیر بین روزهای 0 تا 3 آغوزی است. شیر بز بیشتر از شیر گاو خاصیت دارد. در این مطلب قصد داریم شما را با مجموعه ای از خواص شیر بز آشنا کنیم.

خواص دوغ و ارزش غذایی آن

بهترین خواص دوغ

 دوغ یکی از فرآورده های تخمیری شیر می باشد و برای طعم دار کردن آن از نمک و سبزی های معطر استفاده می شود. این نوشیدنی سالم و سنتی از قدیم در فرهنگ ایرانیان جایگاه خاصی دارد و در فصول گرم سال همراه با غذا استفاده می شود. دوغ به دلیل طبیعت سردی که دارد خستگی، عطش و گرمازدگی را …

خواص شیر شتر و فواید این ماده غذایی پر خاصیت

خواص و فواید شیر شتر

بین خواص شیر شتر و شیر گاو تفاوت های قابل توجه زیادی وجود دارد. شیر شتر حاوی مواد معدنی زیادی از جمله آهن، روی، پتاسیم، مس، سدیم و منیزیم در مقادیر زیاد می باشد. همچنین دارای مقادیر زیادی ویتامین A و ویتامین B می باشد. در این نوع شیر نسبت به دیگر شیر ها پروتئین بیشتری وجود دارد.

خواص کشک و مزیت های استفاده از این لبنیات پر طرفدار

مهمترین خواص کشک

کشک یک ماده غذایی معجزه آسا می باشد که تمام خواص شیر را دارد. این ماده غذایی سرشار از مواد معدنی از جمله کلسیم، چربی، نمک، پروتئین، ویتامین و نیاسین می باشد. دارای انرژی زیادی می باشد و از این رو به عنوان یکی از تامین کننده های مهم انرژی بدن در نظر گرفته می شود. در این مطلب به …

خواص شیر و بررسی خاصیت های مفید این نوشیدنی محبوب

بررسی خواص شیر

شیر یکی از انواع لبینات مفید برای بدن است که از پستاندارانی نظیر گوسفند و بز و شتر و گاو و گاومیش بدست می آید. از بدو تولد انسان ها شیر تنها غذایی است که با آن ها تا پایان عمرشان همراه است. 85 درصد از شیر خوراکی جهان از شیر گاو تامین می شود و 11 درصد از گاومیش …

خواص ماست و مهمترین فواید درمانی آن را بشناسید

خواص ماست و ارزش غذایی آن

ماست یکی از اصلی ترین فرآورده های لبنی می باشد که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. این ماده غذایی غالبا به همراه هر غذایی مصرف می شود و طرفداران بسیاری دارد. مصرف ماست موجب پیشگیری از بسیاری بیماری ها می شود. در این مطلب با خواص ماست و مهمترین فواید درمانی آن آشنا می شویم.